• slika1.jpg
  • slika9a.jpg
  • slika10.jpg
  • slika12.jpg

Maraton Klub Festina Lente osnovan je 28.11.2014. godine. Osnivačkoj skupštini prisustvovalo je 11 osnivača Kluba i 12 gostiju. Osnivači kluba su: Tihomir Paleka, Jurica Kvartuč, Irena Turina, Sandra Bosnić, Ivica Ivandić, Sani Arbanas, Damir Dukić - Kuke, Vladimir Reljić, Branko Reljić, Ivan Pikunić i Oliver Bosnić.

Tijela Kluba za mandatno razdoblje od 23.11.2022. do 23.11.2026. su :

Presjednik Kluba: Oliver Bosnić
Dopresjednik Kluba:
Jurica Kvartuč
Upravni odbor: Oliver Bosnić
  Jurica Kvartuč
  Sandra Bosnić
  Vladimir Reljić
  Đurđica Šokota
Nadzorni odbor: Irena Turina
  Natalija Gulin
  Marijana Dujić
Stegovna komisija: Tihomir Paleka
  Darko Nešović
  Ivan Pikunić

Cilj Kluba je poticanje, razvijanje i unapređivanje cestovnog i planinskog trčanja, te promicanje i razvoj atletskog sporta, a osobito dugoprugaškog trčanja u Zadru i Zadarskoj županiji.

Moto Kluba proizlazi iz samog latinskog naziva kluba "požurite polako" i u potpunosti odgovara strategiji maratonskih utrka.

Djelatnosti Kluba su:
-okupljanje osoba koje se žele baviti cestovnim i planinskim trčanjem te sudjelovanjem u atletskim sportskim natjecanjima
-organiziranje i provođenje redovitih sustavnih treninga članova radi pripreme za natjecanja
-poticanja osoba u svim dobnim skupinama da se bave sportom u cilju promicanja  zdravog načina života
-poticanje stručnog usavršavanja trkača, trenera i drugih osoba od značaja za djelovanje Kluba
-suradnju s drugim sportskim udrugama i organizacijama koji podržavaju ciljeve Kluba